Csúcstechnológiás gépek az Országos Mozgásszervi Intézet Országos Orvosi Rehabilitációs campusán
Az intézet több mint 1 milliárd 200 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás elnyerésével innovatív, Magyarországon eddig még nem használt ellátási protokollt honosított meg.
Az innovatív robotterápiás eszközök rendkívül jelentős előrelépést, komoly lökést jelentenek mind a diagnosztika, mind a terápia területén. Lehetővé teszik a mozgásszervi betegségek megelőzését is, hiszen segítségükkel korán felismerhetővé válnak a kóros állapotok és elváltozások. A támogatásnak köszönhetően az Intézet olyan innovatív robotterápiás eszközök használatát tudta bevezetni a komplex rehabilitációs eljárásba, amelyek a legmagasabb szintű ellátást biztosítják a neurorehabilitációra szoruló magyar betegeknek. Ez a típusú speciális terápia a hazai közfinanszírozott ellátásban korábban nem volt elérhető, az Intézet munkatársainak köszönhetően azonban hamarosan az ország több kórházában is alkalmazhatják. Az eszközök működését és a speciális terápiákat Prof. Dr. Poór Gyula az OMINT főigazgatója, valamint az intézet munkatársai videóban mutatják be.
A DIERS, vagyis a sötétben működő futópad valójában egy olyan mozgásanalizáló rendszer, ami a gerincet vizsgálja, és megjeleníti az aszimmetriákat körülötte, mindezt röntgensugárzás nélkül. A jövő gépe már megérkezett a jelenbe, és az OMINT eszközparkjában segíti a magyar mozgásszervi betegek ellátását és a mozgásszervi betegségek prevencióját a fiataloknál.
A videóban Monek Bernadett fizioterápiás osztályvezető és vezető gyógytornász mutatja be a a jövő mozgásanalizáló gépének működését.
Forrás, fotó: Országos Mozgásszervi Intézet